Skaut

Křesťanský skauting

Kroužek křesťanského skautingu byl odstartován na podzim roku 2020 po vydařeném příměstském táboře, který se konal v létě téhož roku. Partička nadšených vedoucích a dětí se od té doby pravidelně schází v krásném areálu plovárny VK Slavie, kde je k dispozici nejen klubovna, venkovní ohniště, sportovní vybavení, ale také nafukovací rafty a kajaky.

Loděnice VK Slavia Hradec Králové (30.5.2010)

Náplň kroužku: Celoroční příběh, ve kterém se děti budou učit rozvíjet tábornické dovednosti, překonávat překážky, objevovat krásy přírody, spolupracovat s ostatními a poznávat a rozvíjet křesťanské hodnoty a znalosti.

 

Kroužek probíhá s podporou Města Hradec Králové.

Hodnocení posledního roku

V kalendářním roce 2021 probíhala systematická činnost dětí a mládeže v rámci křesťanského skautského kroužku i přes omezení, která nastala z důvodu pandemie nemoci Covid-19. Pokud nebylo možné scházet se naživo, potkávali jsme se na schůzkách v online prostoru. Naše cíle – učit tábornické dovednosti, překonávat překážky, objevovat krásy přírody, spolupracovat s ostatními a poznávat křesťanské hodnoty a znalosti – se dařilo rozvíjet i díky skautské stezce, která se skládá z dílčích výzev, které jednotliví členové postupně plní. V červnu většina naší družiny splnila nováčkovskou zkoušku a stali se právoplatnými skauty. 

Kromě pravidelné týdenní činnosti jsme během roku realizovali tyto akce

  • jarní úklid lesíka v Malšovicích v rámci akce „Ukliďme Česko“ (březen 2021)
  • jednodenní výprava po hradeckých lesích (květen 2021)
  • dvoudenní výprava na Kokořínsko (červen 2021)
  • dvoudenní výprava na Ostaš (září 2021)