Skaut

Křesťanský skauting

Kroužek křesťanského skautingu byl odstartován na podzim roku 2020 po vydařeném příměstském táboře, který se konal v létě téhož roku. Partička nadšených vedoucích a dětí se od té doby pravidelně schází v krásném areálu plovárny VK Slavie, kde je k dispozici nejen klubovna, venkovní ohniště, sportovní vybavení, ale také nafukovací rafty a kajaky.

Loděnice VK Slavia Hradec Králové (30.5.2010)

Náplň kroužku: Celoroční příběh, ve kterém se děti budou učit rozvíjet tábornické dovednosti, překonávat překážky, objevovat krásy přírody, spolupracovat s ostatními a poznávat a rozvíjet křesťanské hodnoty a znalosti.

 

Kroužek probíhá s finanční podporou Města Hradec Králové.

Hodnocení posledního roku

V kalendářním roce 2022 probíhala systematická činnost dětí a mládeže v rámci křesťanského skautského kroužku, kde postupně plníme naše cíle – učit tábornické dovednosti, překonávat překážky, objevovat krásy přírody, spolupracovat s ostatními a poznávat křesťanské hodnoty a znalosti. V tom všem nám pomáhá i skautská stezka, která se skládá z těchto oblastí: Co umím a znám, Kdo jsem, Moje kamarádství, Můj domov, Svět okolo nás, Příroda kolem nás. V průběhu podzimu splnilo několik členů naší skupiny nováčkovskou zkoušku i první část prvního stupně skautské stezsky.

Kromě pravidelné týdenní činnosti jsme během roku realizovali tyto akce

  • jarní úklid lesíka v Malšovicích v rámci akce „Ukliďme Česko“ (březen 2022)
  • jednodenní výprava Třebechovice – Hradec Králové (červen 2022)
  • dvoudenní výprava na lodích Kostelec n. O. – Krňovice  (červenec 2022)
  • dvoudenní výprava do Babiččina údolí (září 2022)
  • roznášení Betlémského světla (prosinec 2022)