Tábory

V létě (15.-19. 8. 2022) proběhl na plovárně VK Slavia šestý ročník příměstského tábora Via Humanica, jehož tématem byl dobrodružný fantasy příběh "Pán prstenů" od J. R. R. Tolkiena. Táboru se účastnilo 37 dětí ve věku 6 - 12 let a velkou posilou byli 3 praktikanti, kteří svými hereckými výkony a nasazením vytvořili na táboře skvělou atmosféru. Celé táborové dění řídilo 6 zkušených vedoucích.

Děti byly rozděleny do 5 týmů (Rohani, Trpaslíci, Hobiti, Elfové, Gondor). Všechny oddíly zažily, jak nebezpečná může být moc Prstenu, co je to být na útěku před Černými jezdci, jaké to je ztratit blízkého přítele a vůdce Gandalfa a být doprovázen zvláštním stvořením Glumem. Nakonec se všechny děti sjednotily v boji proti zrádnému Sarumanovi, kterého ve velkém bitvě u Helmova žlebu nakonec porazily. Děti si opět užily plavbu na lodích i noční přespávání pod širákem a závěr tábora strávily ve vodním parku na Slezské plovárně.

Opět jsme měli k dispozici velmi příjemný areál a vybavení plovárny VK Slavie. K dispozici byly i nafukovací rafty a kajaky, které se hojně využívaly a staly se neoddělitelnou součástí táborového příběhu. Přálo nám počasí a v průběhu tábora se vytvořila skvělá atmosféra, kterou ještě zvýraznilo přespávání v předposlední den. Ze zpětných vazeb dětí i rodičů považujeme tábor za velmi vydařený a již plánujeme další ročník, který by se měl konat na stejném místě.

Tento projekt byl v roce 2022, stejně jako v předchozích letech 2018-2021, podpořen Magistrátem města Hradec Králové.