Tábory

V létě (9.-13. 8. 2021) proběhl na plovárně VK Slavia pátý ročník příměstského tábora Via Humanica, jehož tématem byl stále aktuální a dobrodružný příběh "Cesta kolem světa za 80 dní“, jejímž autorem je Jules Verne. Táboru se účastnilo 30 dětí ve věku 6-12 let a velkou posilou bylo opět 5 praktikantů, kteří svými hereckými výkony a nasazením vytvořili na táboře skvělou atmosféru. Celé táborové dění řídili 4 zkušení vedoucí.

Děti byly rozděleny do 5 týmů, ve kterých si zvolily svého dětského kapitána. Všechny oddíly bojovaly o postup na cestě kolem světa s Phileasem Foggem společně, ale provedení, dochvilnost, přesnost, umístění na trati a dodržování pravidel byly hodnoceny individuálně. Podle těchto výsledků potom získávaly speciální peníze, které se jim na cestě hodily a mohly je také investovat do každodenní dražby předmětů, surovin a jídla. Zažily tak dobrodružnou cestu do Indie (splutí části Labe - Dvůr Králové-Heřmanice), záchranu princezny Audy (aneb výlet od Stříbrného rybníka), návštěvu indiánské osady Černého havrana v Americe, kde mohly i přespat v noci pod širákem, boj s bílými bandity i napínavý návrat do Londýna, který málem skončil nezdarem. Nakonec se však vše vyřešilo a děti si mohly na závěr užít vodní park na Slezské plovárně.

Opět jsme měli k dispozici velmi příjemný areál a vybavení plovárny VK Slavie. K dispozici byly i nafukovací rafty a kajaky, které se hojně využívaly a staly se neoddělitelnou součástí táborového příběhu. Přálo nám počasí a v průběhu tábora se vytvořila skvělá atmosféra, kterou ještě zvýraznilo přespávání v předposlední den. Ze zpětných vazeb dětí i rodičů považujeme tábor za velmi vydařený a již plánujeme další ročník, který by se měl konat na stejném místě.

Tento projekt byl v roce 2021, stejně jako v předchozích letech 2018-2020, podpořen Magistrátem města Hradec Králové.