Tábory

V létě (14.-18. 8. 2023) proběhl na plovárně VK Slavia sedmý ročník příměstského tábora Via Humanica, jehož tématem byl dobrodružný příběh "Jumanji volá" dle filmové předlohy. Táboru se účastnilo 31 dětí ve věku 6 - 14 let a velkou posilou byli 3 praktikanti, kteří svými hereckými výkony a nasazením vytvořili na táboře skvělou atmosféru. Celé táborové dění řídilo 7 zkušených vedoucích.

Děti byly rozděleny do 4 týmů dle hlavních filmových postav (Spencer, Chláďa, Bethany a Marta). Všechny oddíly zažily, jak získat a chránit diamant před domorodci a přinést ho nebezpečnou cestou až k jaguářímu oku. Děti měly za úkol nejen bojovat za svůj tým, ale sjednotit se a využít všechna svoje obdarování, aby zachránily osud Jumanji před zlým Lordem Humungusem. Děti si opět užily plavbu na lodích, vyrábění s korálky i kůží, mnoho kuličkových i vodních bitev a sportovních aktivit.

K dispozici jsme opět měli velmi příjemný areál a vybavení plovárny VK Slavie. K dispozici byly i nafukovací rafty a kajaky, které se hojně využívaly a staly se neoddělitelnou součástí táborového příběhu. Přálo nám počasí a v průběhu tábora se vytvořila skvělá atmosféra. Ze zpětných vazeb dětí i rodičů považujeme tábor za velmi vydařený a již plánujeme další ročník, který by se měl konat na stejném místě.

 

Tento projekt byl v roce 2023, stejně jako v předchozích letech 2018-2022, podpořen Magistrátem města Hradec Králové.